Na mojí práci mě mimo jiné těší  inspirativní lidé, se kterými je radost spolupracovat.

A moc si vážím jejich refencí.

 "S Bárou spolupracuji řadu let a na mnohých vzdělávacích projektech, například Krajině za školou, vzniku návštěvního centra Eden nebo vzniku základní školy Heuréka v Brně. Její způsob kreativního psaní mne nikdy nepřestal udivovat svou lehkostí, jemným a nevtíravým humorem, hraním si se slovy. Jako když si virtuóz vezme do ruky hudební nástroj a jen tak si s ním pohraje. Bára je zároveň člověk, na kterého je 100 % spolehnutí, v časech lehkých i těžších."

Jan Kala,  zřizovatel základních škol Heuréka a ředitel společnosti CfME, spoluzakladatel a bývalý ředitel eBanky

"S Bárou sme spoločne pracovali na tvorbe projektu Příběhy z kasemat, ktorý spájal technológiu AR (rozšírená realita), video (natočené príbehy) a hernú náučnú časť - hlavolamy a informace o faktoch z kasemat v Brnenskom Špilberku na tablete. Prípravu obsahu, proces tvorby a záverečné testovanie celého projektu viedla Bára profesionálne, svižne a s pozitívnou náladou, čo celému týmu uľahčovalo prácu na projekte. Mala prehľad aj v technickej oblasti projektu, čo nie je vždy u project manažera samozrejmé. V budúcnosti by som s Bárou neváhal opäť spojiť sily a vytvoriť niečo nové a zaujímavé."

Peter Leibitzer, Creative Director Collective Production

"Bára interpretací žije a díky Báře ožívá spousta míst, vzpomínek i lidských osudů…Svými texty a nápady dokáže vzbudit zájem a nadšení, zároveň vám ale nechává dostatek prostoru se do tématu vrhnout po vlastní ose. Spolupráce s ní byla vždy skvělá a inspirativní, ať už jsme spolu tvořily texty k expozicím nebo školily žáky a učitele v rámci našich projektů. Bára totiž dokáže zaujmout všechny věkové skupiny."

Zuzana Jakobová, koordinátorka projektu Mladí reportéři pro životní prostředí, TEREZA, vzdělávací centrum, Praha

"Školení s Bárou bylo přínosné, vtipné a praktické. Dobrá byla i domluva předem, kdy Bára byla schopná a ochotná školení ušít na míru našim potřebám, pracovali jsme pro nás novými technikami učení, v malých skupinkách jsme pak tvořili interpretační sdělení k našim exponátům. Protože u nás proběhlo několik školení po sobě, Bára jednotlivá školení upravovala podle předchozích zkušeností a požadavků skupiny.

Získala si nás svou vřelostí a bohatými zkušenostmi, do školení vkládala konkrétní zkušenosti a ukázky dobré praxe z Čech i zahraničí."

 Sven Dražan, programový manažer VIDA! science centra

"Neznám lepšího člověka na plánování expozic než je Bára Dvořáková. Spolupráce s ní  je vždy více než vynikající, je to podle mého nejkreativnější osoba v ČR na vymýšlení libret, textů na panely i různých exponátů. Baví mě, jak dokáže z prostého návrhu vykouzlit něco, co lidi vtáhne, zaujme a pobaví (její texty bývají velmi vtipné – umí si hezky hrát se slovy) a jako třešničku na dortu se lidé něco naučí. Pokud s Bárou budete plánovat expozici, doporučuji její zapojení ve všech částech procesu (pokud možno) – od prvního návrhu po samotnou realizaci. Její návrhy mají hlavu a patu, vtip a zaujmou všechny věkové skupiny. S Bárou jsem spolupracovala na množství expozic – od Národního zemědělského muzea po menší projekty regionálních muzeí či vzdělávacích institucí a mohu tak spolupráci s ní více než doporučit."

Zuzana Bartáková, projektová manažerka, Centre for Modern Education

"Bára stála u zrodu naší první hledačky Korálky komorné Elišky, která se stala jedním ze dvou nejpopulárnějších produktů turistické sezóny 2019. Spolu s Petrou z místního TIC vytvořila hru, jejíž principy používáme jako vzor dobré praxe nejenom u našich členů. "

Michal Burian, předseda destinační společnosti Brněnsko

"Jako s autorkou textů jsem s Bárou Dvořákovou spolupracoval v roce 2018 při přípravě libreta a scénáře Domu přírody Brd. V rámci projektu tvořila několik verzí textu pro různé cílové skupiny. Báru mohu doporučit jako tvůrčí autorku nápaditých a čtivých textů, které dokáží příjemnou formou komunikovat podstatné skutečnosti, např. v oblasti ochrany přírodního a kulturně-historického dědictví."

Ladislav Ptáček, předseda Sdružení pro interpretaci místního dědictví ČR

"Na základě zkušeností z kurzu k interpretaci, který Bára vedla, jsem ji oslovila s nabídkou spolupráce na obnovení lesnické naučné stezky v Soběšicích. Pro pěšinu Bára po konzultacích s pracovníky Mendelovy univerzity v Brně navrhla texty a dala náměty i na další formy interpretace (např. texty umístěné na mobiliáři), které se na stezce postupně realizují. Spolupráce byla skvělá."

Ing. Jitka Fialová, MSc., Ph.D., akademická pracovnice, Mendelova univerzita v Brně

"S Bárou jsme spolupracovali při tvorbě vzdělávacích panelů a textu pro Centrum Eden Bystřice nad Pernštejnem a dále pro nás realizuje školení Interpretace. Oceňuji zejména její znalosti a zkušenosti ze zahraničí, velký nadhled a schopnost propojovat věci a texty do jednotného smysluplného celku."

Pavel Pichler, zakladatel Travelbakers, z.s