S čím vám mohu pomoci?

1. Konzultace a školení

Chcete se dozvědět více o interpretaci místního dědictví? Hledáte způsoby, jak nadchnout vaše návštěvníky? Zajímá vás, jak propojit témata, která chcete předat s tím, na čem vašim návštěvníkům záleží a o čem sní? Chcete si ujasnit, jaká forma interpretace (expozice, průvodce, naučná stezka, letáček, hledačka, atd.). je nebo není vhodná pro vaši organizaci? Nabízím individuální konzultace a školení. Školení vám ráda připravím také na míru s ohledem na vaše potřeby.

2. Tvorba vzdělávacích materiálů

Pracujete se školami, pedagogy, nebo rodinami? Pomohu vám zpracovat atraktivní a metodicky promyšlené materiály. Může se jednat o pracovní listy a hry v rúzných formách, metodiky, online hry nebo zadání pro multimediální aplikace. Pracuji s moderními metodami jako je kritické myšlení, visible thinking (zviditelněné myšlení), velké myšlenky a místně zakotvené učení. Vždy se ptám, co má být cílem a přemýšlím nad tím, jak téma vztáhnout k životní zkušenosti těch, kteří budou materiály používat Mám zkušenosti se zajištěním financování vzdělávacích projektů.

3. Tvorba textů, scénářů a libret (nejen) k expozicím

Chcete vytvořit dobrou expozici, o které budou návštěvníci mluvit a přemýšlet? Pomohu vám s jejím naplánováním a přípravou. Pracuji se silnými sděleními u každé expozice, principy universal designu a zásadami dobré interpretace. Píší texty, které zaujmou.

.

4. Interpretační plánování

Proč plánovat interpretaci? Hlavním důvodem je efektivní vynakládání finančních prostředků a také lidských sil. Plánování vám pomůže, aby interpretace fungovala a oslovila vaše návštěvníky. V řadě zemí je interpretační plán standard, bez kterého není možné např. čerpat veřejné peníze. V procesu plánování si odpovíte na všechny klíčové otázky, bez kterých interpretace nebývá úspěšná.